Systematycznie golisz pachy? Zdarza się, że Twoja skóra w tym miejscu jest nadmiernie podrażniona po goleniu? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z zabiegu depilacji laserowej pach!

Depilacja laserowa to popularna procedura służąca do usuwania nadmiaru owłosienia z różnych partii ciała. Dzisiaj jest bardzo chętnie wybierana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. W ramach zabiegu można usunąć również włoski znajdujące się pod pachami. Jak wygląda taki właśnie zabieg? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Laserowe usuwanie włosków pod pachami – raz na zawsze

Depilacja laserowa pach jest zabiegiem pozwalającym na trwałe usunięcie włosków w tym właśnie miejscu u osób, które chcą zapomnieć o ich systematycznym usuwaniu metodą golenia, woskowaniem czy też mechanicznym depilatorem. Zabieg polega wówczas na naświetleniu skóry laserem, co powoduje zniszczenie włoska wraz z jego mieszkiem włosowym. W rezultacie nie dochodzi do ponownego odrostu włosków i skóra pod pachami może pozostać aksamitnie gładka.

Z depilacji laserowej pach warto skorzystać wtedy, gdy:

  • włoski są bardzo ciemne, grube i widoczne są jako ciemne punkciki nawet po ogoleniu

  • włoski odrastają bardzo szybko, co wymaga systematycznego ich usuwania

  • usuwanie włosków powoduje podrażnienia skóry pod pachami

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania włosków pod pachami?

Zabieg ten wykorzystuje odpowiednie rodzaje urządzeń laserowych, najczęściej diodowych, które są bardzo skuteczne i przy tym zmniejszają dolegliwości bólowe towarzyszące procedurze. Podczas zabiegu specjalista naświetla skórę pod pachami i wykonuje „strzały” albo przesuwa głowicę po skórze. Może wtedy pojawić się także niewielki ból w postaci ukłucia czy miejscowego sparzenia, lecz nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. Całkowity czas trwania zabiegu to zwykle około 15 minut. Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg należy powtórzy od 4 do 6 razy.

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej na pachy?

Gdy planowana jest taka depilacja laserowa Gliwice to koszt około 80-100 złotych za jeden zabieg. Dokładne cenniki dostępne są na stronach internetowych salonów.