Jakie informacje powinna zawierać pieczątka firmowa?

Zamówienie pieczątki firmowej jest często jedną z pierwszych czynności po założeniu własnej działalności gospodarczej. Jakie informacje powinna zawierać pieczątka firmy?

Chociaż posiadanie pieczęci firmowej nie jest obowiązkowe, ponieważ takiego nakazu nie znajdziemy w żadnych przepisach, to jednak większość przedsiębiorców decyduje się na jej zamówienie. Pieczątka firmowa pełni przede wszystkim rolę informacyjną, a także identyfikacyjną, pozwalając na łatwe zaprezentowanie podstawowych informacji o firmie.

Dane, które powinny znaleźć się na pieczątce firmowej

Przestrzeń na pieczątce firmowej jest ograniczona, dlatego też umieszcza się na niej tylko najbardziej potrzebne dane dotyczące firmy.

Dane na pieczątce jednoosobowej działalności gospodarczej:

  • nazwa firmy

  • numer NIP firmy

  • adres firmy

W przypadku spółek można także zastosować dodatkowe informacje, w tym kapitał zakładowy, numer KRS i sądu rejestrowego. Dodatkowo pieczątka firmowa może zawierać też inne informacje. Przedsiębiorcy umieszczają na niej również swoje imię i nazwisko w przypadku działalności jednoosobowej, swój tytuł, dane kontaktowe – numer telefonu i adres e-mail czy też adres strony internetowej firmy. Ilość miejsca dostępnego na pieczątce zależna jest od jej typu. W przypadku pieczątek o dużej powierzchni można zmieścić na nich więcej informacji dotyczących firmy.

Gdzie można zamówić pieczątkę firmową?

Jeśli firma chce zamówić pieczątki Gliwice – https://e-druk.pl/produkty/pokaz/pieczatki to jedno z wielu miast w Polsce, gdzie skorzystamy z takiej właśnie usługi. Wyrobem pieczątek zajmuje się obecnie wiele firm, które specjalizują się w druku materiałów firmowych czy też w przygotowywaniu gadżetów reklamowych. Gdy do wyszukiwarki internetowej wpiszemy słowa typu „pieczątki Gliwice”, możemy natychmiast zapoznać się z adresami firm realizujących takie usługi w danej lokalizacji. Warto także wspomnieć o tym, że pieczątkę możemy zamówić także przez internet. W tym przypadku wystarczy tylko wolna chwila, ponieważ całą procedurą trwa zaledwie parę minut. Wybieramy wówczas interesujący nas rodzaj pieczątki, a potem wpisujemy do formularza dane, które mają się na niej znaleźć. Paczka z pieczątką niedługo będzie nadana na wskazany adres.