Medale szkolne, to wyróżnienie, które przyznawane jest uczniom szczególnie przy okazji osiągnięć sportowych. Prawdą jest jednak to, że medale szkolne nie są przyznawane tylko i wyłącznie za wyżej wymienione osiągnięcia. Bardzo często, to właśnie medale szkolne przyznawane są w ramach nagród rzeczowych. Sprawdźmy, z jakiej okazji nasza pociecha może taki medal otrzymać!

Przede wszystkim – zawody sportowe

Jak już zostało wcześniej wspomniane, medale szkolne są wręczane naszym pociechom, przede wszystkim przy okazji ich osiągnięć na polu sportowym. Nie jest to jednak reguła. Czasem zdarza się, że nasza pociecha otrzyma taki medal np. Za wybitne osiągnięcia w nauce lub za wzorowe zachowanie. Prawdą jest jednak to, że w każdym z powyższych przypadków, jest to wyróżnienie wyjątkowe i z pewnością będzie stanowiło pamiątkę na wiele lat.

Medale za osiągnięcia międzyszkolne

Medale nie są przyznawane tylko i wyłącznie za osiągnięcia na polu szkolnym. Bardzo często, nasze pociechy otrzymują je także za osiągnięcia międzyszkolne czy też nawet – ogólnopolskie. To ogromne wyróżnienie, szczególnie dla bardzo małych dzieci. Właśnie dlatego, rolą rodzica jest odpowiednie przygotowanie pociechy na otrzymanie takiego wyróżnienia. Medale sportowe bardzo często przyznawane są na forum publicznym a nasza latorośl jest proszona o wystąpienie. Dla niektórych maluchów takie wystąpienie może być bardzo stresujące. Kiedy więc nasze dziecko będzie odbierało medale szkolne lub inne medale za osiągnięcia, bądźmy dla niego przede wszystkim wsparciem.