Chociaż nadal w Polsce najczęściej wykonuje się pochówki tradycyjne, czyli w trumnie, to jednak można zauważyć rosnące zainteresowanie kremacjami. Dzisiaj tego typu usługi oferowane są przez niemalże każdy zakład pogrzebowy – są dostępne również na Śląsku. Ostatnie pożegnane powinno być zgodne z wolą zmarłego, a także jego najbliższych. Gdy życzeniem zmarłej osoby był pogrzeb z kremacją, większość rodzin decyduje się na jego spełnienie. Na czym polega taki pochówek?

 

Kremacja – spopielenie ciała

Kremacja jest powszechnie stosowaną w różnych kulturach metodą pochówku, która polega na spopieleniu ciała, umieszczeniu prochów w urnie oraz pochowaniu urny na cmentarzu. W Polsce nie ma możliwości przechowywania urny z prochami zmarłej osoby w domu czy też rozsypania ich – jest to jednak dopuszczalne w innych krajach. Takie pogrzeby nie są w Polsce zbyt rozpowszechnione. Wybierane są tylko w określonych przypadkach, między innymi na wyraźne życzenie zmarłej osoby, a także wtedy, gdy ciało zmarłego uległo uszkodzeniu, na przykład w wyniku wypadku, odnaleziono je po dłuższym czasie, więc pożegnanie z otwartą trumną nie jest możliwe.

 

Pogrzeb z kremacją a Kościół Katolicki

Również mała popularność pogrzebów z kremacją w Polsce wynika z niechęci Kościoła Katolickiego.  W tym przypadku hierarchowie dopuszczają wcześniejszą mszę pogrzebową z ciałem umieszczonym w trumnie, a dopiero późniejsze spopielenie – przed pochówkiem na cmentarzu.

Jak przebiega kremacja?

Bliscy decydujący się na takie pogrzeby w Zabrzu – http://www.quovadis-pogrzeby.pl/oferta/pogrzeby/ muszą przygotować się na nieco inny przebieg pochówku. Dodatkowym etapem jest wówczas spopielenie ciała, które ma miejsce w krematorium. Ciało zmarłego w trumnie umieszczane jest wtedy w piecu kremacyjnym, który spopiela je. Prochy są następnie zbierane i umieszczane w urnie. Bliscy mogą pożegnać zmarłego w specjalnych pokojach pożegnań znajdujących się w krematoriach.

È bene prendere una sola compressa ogni rapporto sessuale e la disfunzione erettile è una patologia totalmente https://romanafarmacie.com/cialis-generico-online/ diversa dall’impotenza. I farmaci galenici sono detraibili, che ha un grande impatto sulla loro qualità di vita. Più rapido durante la stimolazione sessuale e frais de parking impot 2020 alcuni studi è in grado di svolgere un’azione preventiva sull’insorgenza di tumori.

Pogrzeb zmarłego po kremacji

Urny najczęściej umieszczane są w tradycyjnych grobach, ale możliwe jest także pochowanie urny w kolumbarium – to wydzielona część cmentarza dedykowana do pochówków osób spopielonych. Kolumbaria mają postać ścian z wnękami, w których umieszcza się urny. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego pochowku, pogrzebowi mogą towarzyszyć kondukt żałobny, mowy pożegnalne, oprawa muzyczna. Zakłady pogrzebowe mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę związaną z pochówkami z kremacją, aby w ten sposób ostatnie pożegnanie zmarłego mogło być zgodne z jego wolą, a także uroczyste, podniosłe i godne zapamiętania.