prawnik Radom

Zawalcz o wyższe alimenty z prawnikiem

Sprawy o alimenty zaliczane są do kategorii trudnych. Właśnie dlatego warto skorzystać wtedy z pomocy ekspertów w tej właśnie dziedzinie – prawników posiadających doświadczenie w prawie rodzinnym.

Alimentami nazywa się świadczenie, które wypłacane jest na osobę uprawnioną do jego otrzymywania. Najczęściej mamy do czynienia z alimentami wypłacanymi na dzieci, ale warto także zaznaczyć, że o alimenty mogą ubiegać się były małżonek czy też rodzice. Aby uzyskać alimenty, należy wnieść odpowiednią sprawę do sądu o ich ustalenie. Przepisy nie są w tym przypadku jednak jasne i nie zawierają gotowego katalogu wysokości alimentów oraz sytuacji, w których powinny być one bezwzględnie wypłacane. W związku z tym wzbudzają one często wiele konfliktów i problemów.

Artykuł powstał przy współpracy z kancelarią adwokacką w Radomiu: mikolajwachowicz.pl/

Sprawy o alimenty? Pomoże prawnik

Niezależnie od tego, czy chodzi dopiero o pierwsze zasądzenie alimentów w pożądanej wysokości, czy też o zmianę ich wysokości, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy eksperta w tej dziedzinie, czyli prawnika. Dobry prawnik, będzie mógł wówczas zapewnić swojemu klientowi dostęp do pełnej gamy usług prawnych w tym właśnie zakresie. Mogą one obejmować głównie:

  • poradnictwo prawne – związane z ustaleniem prawa do otrzymywania alimentów, ich wysokością

  • przygotowanie pism – pozew o uzyskanie alimentów przeznaczony do sądu, odpowiedzi na pozwy

  • reprezentacja klienta w sądzie – prawnik może wówczas reprezentować klienta przed sądem w spawach dotyczących alimentów

Jak znaleźć najlepszego prawnika?

Gdy chcemy skorzystać z pomocy prawnej związanej z alimentami, warto zdecydować się na dobrego prawnika, który posiada w tym właśnie zakresie odpowiednie doświadczenie. Aktualnie najczęściej poszukujemy kancelarii prawnych on-line. Przykładowo, przez wpisanie do wyszukiwarki słów typu „prawnik Radom” możemy natychmiast zapoznać się z adresami i ofertami kancelarii działających właśnie w tej lokalizacji. Podsumowując, gdy celem jest podwyższenie alimentów, warto zrobić to razem z prawnikiem. Wówczas szansa na korzystne zakończenie sprawy będzie większa!